Sıkça Sorulan Sorular

LIFEFLO 1990 yılından beri Türkiye’de içme suyu arıtma sistemleri satış ve satış sonrası hizmetlerini veren bir markadır.

Bu aslında sizin “yeterlilik” anlayışınıza bağlıdır. Belediyelerin arıtma tesisilerinden çıkışta yeterli temizlikte olan sular ne yazıkki yer altı dağıtım hatlarında ya da bina depolarında ve tesisatlarında yeniden kirleticilere maruz kalabilmektedir. Bir çok yerin su kalitesinin iyi durumda olduğu doğrudur. Fakat suyunuz halen, kokusunu ya da tadını alamayacağınız sizin için zararlı çeşitli kirliliklerle yüklü olabilir. Lifeflo sistemleri bunları alır ve olması gereken doğru, mükemmel seviye getirir.

Su barajlardan ayrılıp evinize ulaşana dek belirli bir süre geçirir. Bu süre içinde istenmeyen çözünmüş orgnik ya da inorganik maddeleri da kendine dahil edebilir. Kokular ve tortular karışabilir. Lifeflo sistemleri bu kirliliğe karşı son derece etkili koruma sağlar..

Çünkü su hayattır. Hayatımızı devam ettirmek için olmazsa olmazımızdır. Bedenimizin yaklaşık % 70’i sudan oluşur. İnsan haftalarca aç kalabilir. Ancak, 2 – 2.5 günden fazla susuz kalamaz. Yani su, gıdalardan da önce gelmektedir. Su az tüketildiğinde ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarılmış olur.
İçtiğiniz, meyve/sebze yıkadığınız , çorba yaptığınız su temiz ise sağlıklı bir şekilde hayatımızı sürdürmemiz mümkün. Fakat ya kirli ise? LIFEFLO ile temiz ve sağlıklı içme suyunuzu evinizde kendiniz üretin..

Plastik atıklar doğada 1000 yıldan fazla çözünmediği için doğaya zarar vermektedir. Hergün/her hafta kullanıp atılan plastik hazır su şişeleri onarılamaz çevre kirliliğine sebep olmaktadır. Ayrıca pek çok plastik üretiminde kullanılan kimyasal maddeleri su/süt/meyve suyu/yoğurt vb gıdaya bulaşma riski taşımaktadır. Temiz içecek/ gıda alalım derken kimyasal kirlilik riski artmaktadır. Hem de çok az miktarda şişelenmiş suya çok yüksek fiyatlar ödenmektedir. Oysa Lifeflo ürünleri ile hem sağlıklı, temiz su, hem ev/iş yeri ekonomisi hem de çevreyi plastik atıklardan korumak için bilinçli bir yaşam seçilmiş olur.

Su sertliği, adına “iyon değişimi” denilen bir işlemle gideriliyor. Eğer kuyu suyu, nehir suyu ya da deniz suyu benzeri bir su söz konusu ise ve bu suyun kimyasal analizleri sonucunda aşırı sertlik varsa kullanım suyu kalitesini iiyileştirmek için su yumuşatma sistemleri ev/iş yerlerinde tavsiye edilmektedir. Su sertliği sorununu çeşitli zerre ve çöküntüler şüphesiz etkiler. Su, lifeflo merkezi yumuşatma sistemi içerisinde, negatif yüklü kısımlara çarparak ilerler. Bu kısımlarla ilerlerken, kalsiyum, demir, magnezyum karbonat tuzları reçineli kısımlarla çarpışır ve iyon değiştirme yöntemi ile su kireçten tamamen temizlenir.

Evet. Aktive olmuş yani etkilenmiş, iyi kalitede karbon içme suyu filtrelemesi, EPA tarafından belediye su arıtmalarında dahi önerilmekte ve kullanılmaktadır.

Çok çeşitli su ihtiyaçları vardır: İçme suyu, kullanım suyu, tarım suyu, laboratuvar distile suyu vb. gibi. İhtiyaç duyulan talebe göre suyun pH değeri değişim gerektiriyorsa bunu sağlayan lifeflo modelleri olduğu gibi, sizin için size en uygun değeri koruyacak modeller de mevcuttur. Gerek endüstriyel su arıtımı gerek evsel içme suyu arıtımında yüzlerce farklı model ve farklı filtre seçeneği mevcuttur.

Lifeflo’nuzu taşındığınızda beraber götürebilirsiniz. Bakım belgeniz gittiğiniz her yerde geçerli olacaktır.

“Yaşamımızda Unuttuğumuz Ama En Az Oksijen Kadar Hayati Önemi Olan Suyun Değeri”

Bugün kullandığınız su, milyonlarca yıl önce kullanılan suyun aynısıdır. Okullarda da öğrendiğimiz gibi, dünya yüzeyinin 3/4 ‘ü sularla kaplıdır. Fakat bunun sadece yaklaşık %2,8 ‘inin taze su olduğunu biliyor musunuz? Ve dünya suyunun sadece yaklaşık %0,3 ‘ünün insan kullanımına yönelik olduğunu biliyor musunuz?
20.yy’ın son on yılı içinde, dünya nüfusu 1 milyardan fazla artış göstermiştir. Gelecek 50-90 yıl içinde ise, bu artış ikiye katlanacaktır. Ve su kaynakları ihtiyacı da artış gösterecektir. Yeraltı ve içme suyu kaynakları hayati önem taşımaktadır.

Su Kaynakların Önemi;

Siz ve tüm ailenizin kullandığı su ile ilgili kaygılarınız var ise, yalnız değilsiniz! Amerika’da kurulu Su Kalite Birliği evlerde kullanılan su kaynaklarının güvenli olmadığı görüşündedir. USAToday/CNN/Gallup Poll’a göre görüşülen 100 kişiden 47’si suyu direkt içmemektedir.
Su kalitesi çevre problemlerinde de son derece etkilidir. Endüstriyel bölgeler ve tarım alanlarından gelen suda asit ve diğer kirlilikler mevcuttur. Ve bu yer altına ve yüzeysel su kaynaklarına ulaşmaktadır. Nüfus artışı, şehirde düzenli/düzensiz dağılım, endüstriyel ve tarımsal büyümenin devamlılığı taze su kaynakları için risk yaratmaktadır.
Sudan kaynaklanan salgın hastalıklar, Dünyada yaygındır. Geçtiğimiz 6 yıl içinde Amerika’da ve Avrupa’da kayıtlara geçmiş 10 binlerce vaka vardır. Bazı hastalık vakaları da bakteri içeriklidir. Ölümcül patojenler Belediye su kaynakları içine sızmaktadır.

Su Kalitesi İle İlgili Kaygılar;

Siz ve tüm aileniz, suyu içmede, pişirmede, duş almada, ev temizlemede, araba yıkamada, evcil hayvanlarınızı beslemede gibi, bir çok ihtiyaçlarda kullanmaktasınız. Gelişmiş ülkelerde bir aile her gün, 1 ton su kullanıyor. Amerika’da geçen yarım yüz yılda su tüketimi %100 artmıştır. Avrupa’da 500 Afrika’da 300’e çıkmıştır. 2020’de bu değerler ikiye katlanacaktır.

Su Kalitesi İle İlgili Kaygılar;

  • Sağlıkçılara göre sağlıklı bir yaşam için vücudumuzun her gün en az 8 bardak suya ihtiyacı vardır. İnsan vücudunun %70’ını su oluşturmaktadır.
  • Doğa yeniden su üretemez. Geri dönüşen su milyonlarca yıl önceki suyun aynısıdır.
  • Her gün, doğada milyonlarca tonluk su güneş ışınları etkisiyle buharlaşmaktadır.
  • Dünya’da 1 kişi, 1 günde 100-300 litre su tüketmektedir. Tuvalet, temizlik ve duş kullanımı da buna dahildir.
  • Yazlıklarda suyun yaklaşık %50-70 ‘i çim sulama, ve bahçe işlerinde kullanılmaktadır.
  • Dünya’da 1 günde içilen su miktarı 5 milyar şişedir.
  • Her yıl Dünya’da 40 milyar litre su tüketilmektedir.